AlinaBadora Projektant wnętrz
« »
Ile za złoto?

Jak donosi serwis biznes.interia.pl na giełdzie w Singapurze cena kruszcu z natychmiastową dostawą wzrosła o 1,5 % (14,35 USD) do 956,7 USD.

Dick Poon manager dealerów metali szlachetnych Heraeus w Hong Kongu, powiedział, że wydaje się, że inwestorzy myślą, że 930 USD jest dobrym poziomem na otwieranie pozycji.” Dodał, że “na rosnącą ilość małych kawałków złota ma wpływ malejący popyt na wyroby jubilerskie, co sprawia, że wzrosty cen są ograniczone.”

Natomiast David Galland z Casey Research, przedstawił prognozę, że cena złota jeszcze w tym roku osiągnie poziom 1 500 USD. “Cena złota w 1980 roku osiągnęła poziom 850 USD, jest to równowartość 2 300 dzisiejszych dolarów,”. Jeśli prognoza David Gallanda sprawdziłaby się oznaczałoby to pogłębienie recesji. Grono analityków przewiduje jednak stopniowe wychodzenie z kryzysu w 2010 roku. Jak będzie naprawdę? Jak zwykle czas pokaże :)

Der Beitrag wurde am Wednesday, den 27. May 2009 um 18:50 Uhr veröffentlicht und wurde unter Biznes, Ekonomia, Finanse, Gospodarka, Ogólna abgelegt. du kannst die Kommentare zu diesen Eintrag durch den RSS 2.0 Feed verfolgen. Kommentare sind derzeit geschlossen, aber du kannst dennoch einen Trackback auf deiner Seite einrichten.

Kommentarfunktion ist deaktiviert